Relacja z meczu

Niedziela, 25 maja 2014 11:45; dodał: Dev

Orlęta Łuków przegrały 1:2 z Podlasiem Biała Podlaska w finale Pucharu Polski na szczeblu Bialskopodlaskiego Okregowego Związku Piłki Nożnej. Piłkarze Podlasia objęli prowadzenie w pierwszej połowie, ale po przerwie strzałem z rzutu karnego wynik wyrównał Michał Botwina. Ostatnie słowo jednak należało do zespołu prowadzonego przez byłego trenera Orląt Roberta Różańskiego. Co ciekawe w końcówce meczu na boisku pojawił się sam 42-letni trener gości i dowodził defensywą ekipy z Białej Podlaskiej. Natomiast pierwszą bramkę dla Podlasia strzelił Patryk Romaniuk - grający w Łukowie za kadencji Różańskiego. Mecz stał na słabym poziomie i nie obfitował w zbyt wiele sytuacji bramkowych. W ten oto sposób skończyła się tegoroczna przygoda Orląt z Pucharem Polski. Podobnie jak w poprzednich latach finał okręgu to maksimum na co nas stać.

Najlepszym piłkarzem Podlasia został wybrany Patryk Romaniuk, a Orląt Michał Botwina. W seniorach Orląt swój pierwszy mecz rozegrał junior Daniel Goławski.

Finał Pucharu Polski BOZPN, 14 maja 2014, 17:00 - Łuków
Orlęta Łuków - Podlasie Biała Podlaska 1:2 (0:1)
Botwina (karny)

Orlęta: Matłacz - Ebert, Szlaski, Bulak, Ozygała (75 Jamborski) - Wołoszka, Kozłowski (80 Goławski), Soćko, Wałachowski, Osiak (46 Miller), Botwina