Środa, 31 sierpnia 2011 18:26; autor: Dev
Zagrali na przełamanie! Janowianka - Orlęta 1:5

Orlęta Łuków pokonały Janowiankę Janów Lubelski na wyjeździe 5:1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli:Michał Botwina, Michał Purzycki (dwie), Maciej Kachniarz i Kamil Kopeć. Warto zauważyć, że nie dość że drużyna odniosła pierwsze zwycięstwo, to jeszcze wszystkie bramki zdobyli napastnicy. Po dwóch bezbramkowych meczach tym razem nie można mieć pretensji do łukowskich graczy ofensywnych. Na dodatek Norbert Osial obronił w pierwszej połowie rzut karny. Zapis relacji live na Twitterze.

Wieści przekazywane ze stadionu w Janowie Lubelskim brzmiały niewiarygodnie – nasze Orlęta z łatwością  tłamsiły gospodarzy. Do przerwy 0:4 i ostatecznie 1:5! W taki wynik nikt nie wierzył, oglądając męczarnie naszych piłkarzy w trzech poprzednich spotkaniach.

Początek pierwszej połowy nie zapowiadał takiego obrotu sprawy, gdyż to przeciwnicy groźnie zaatakowali. Za chwilę odpowiedzieliśmy golem Michała Botwiny. Potem Maciek Kachniarz też był bliski strzelenia bramki. Nasi cisną dalej i w 25 min Michał Purzycki ładnie przyjmuje wysoką  piłkę na linii pola karnego i spokojnie kieruje ją do siatki. W 30 min Janowianka  miała okazję na bramkę kontaktową, gdyż jeden z naszych zawodników dotknął przypadkowo piłkę ręką i sędzia podyktował rzut karny. Piłkarz gospodarzy strzelił dosyć mocno w lewą stronę, ale nasz bramkarz Norbert Osial wyczuł jego intencje i wybił futbolówkę. Miejscowi kibice byli bardzo zawiedzeni.

Norbert Osial broni karnego

5 min później gospodarze otrzymali następny cios, bo Michał Purzycki zakręca obrońcami na polu karnym i strzela gola z 16 m. Za chwilę Maciej Kachniarz zdobywa bramkę zakładając bramkarzowi siatkę. Przed końcem pierwszej połowy Janowianka ma okazję. Najpierw strzelają  w poprzeczkę i zaraz nasz golkiper łapie piłkę po groźnej główce. Poprzeczką odpowiada jeszcze Krzysztof Kierych. Wynik odzwierciedlał poziom gry. Orlęta górowały wszystkimi elementami, a przede wszystkim niesamowitą skutecznością.

Druga połowa nie była już tak ciekawa jak pierwsza. Gra się trochę wyrównała, ale utrzymała się nasza przewaga. Gospodarze nie byli dopuszczani za bardzo w okolice naszej bramki, a Orlęta dochodziły do okazji bramkowych. Niestety strzelali nieskutecznie Botwina, Kierych, Matuszewski i Buga.  W 61 min Janowianka zdobywa gola. W drugiej połowie zostali wymienieni strzelcy wszystkich goli i weszli rezerwowi. Nie zmniejszyło to naszej dominacji, lecz zabrakło skuteczności. Wynik mógłby być naprawdę bardzo wysoki. W doliczonym czasie spotkania Kamil Kopeć pogrąża  Janowiankę, strzelając piątego gola po dobitce.

Zasłużona wygrana. Ogromna skuteczność w pierwszej połowie, w drugiej słaba.  Przeciwnik wyglądał na ospałego przy naszych szybkich zawodnikach.

Może za wcześnie na wniosek, że lepiej Orlęta grają na wyjeździe niż przed własną publicznością.  Po tym sukcesie nasi piłkarze uwierzą w siebie i w najbliższą niedzielę pokonają Łęczną.

IV liga lubelska, 31 sierpnia 2011, 16:00 - Janów Lubelski
Janowianka Janów Lubelski 1:5 (0:4) Orlęta Łuków 1:5 (0:4)