Sobota, 18 czerwca 2011 12:57; autor: Dev
Wygrana w 93 minucie!

Orlęta Łuków pokonały Wieniawę Lublin 1:0! Bramkę w 93 minucie w dużym zamieszaniu zdobył Sylwester Buga. Mecz nie obfitował w sytuację bramkowe i był przeciętnym widowiskiem. Orlęta posiadały jednak nieznaczną przewagę, a udokumentowały to dopiero w doliczonym czasie gry. Wieniawa ostatnie sekundy kończyła w dziesiątkę. Już po bramce faulowany Damian Ściobior sam wymierzył sprawiedliwość Michałowi Botwinie i dostał czerwoną kartkę. W Orlętach boisko musieli przedwcześnie opuscić kontuzjowani Michał Szewczak i Jakub Bulak (wpadł na słupek). Mecz można było oglądać na żywo w internecie na stronie telewizji ITVL.pl

Przedostatni mecz tego sezonu odbywał się na zrujnowanym stadionie Lublinianki, który posiada jedną z najgorszych nawierzchni w IV. lidze. Nierówności dały o sobie znać podczas tego widowiska, gdyż piłka wyczyniała niezłe harce. Tej ilości kiksów z obu stron kibice dawno nie widzieli.

Mecz toczył się z naszą przewagą i stworzyliśmy więcej okazji bramkowych. Często brakowało precyzji lub strzały były za lekkie. Wieniawa  odpowiadała kontrami, których kilka było bardzo groźnych. Na szczęście obrona i nasz bramkarz Włodzimierz Lisiewicz wykazywali się dobrym refleksem.

Jakub Bulak uderza się w słupek /fot.W.Szczęśniak/

Po chwili zostaje znoszony i zdjęty z boiska /fot.W.Szczęśniak/

W pierwszej połowie Orlęta atakowały energicznie. Nasi piłkarze z dużą łatwością przedostawali się pod pole karne przeciwnika. Tam jednak akcje kończyły się zablokowanymi przez obronę strzałami lub raziły dużą niecelnością. Na darmo próbowali Sylwester Buga, Michał Purzycki, Artur Gaj, Michał Botwina i Sebastian Matuszewski. Wieniawa też atakuje, ale bez skutku. Pierwsza część rozgrywki kończy się bezbramkowym remisem.

Druga część tego sportowego widowiska przyniosła więcej emocji. Obie drużyny starały się zmienić stan rywalizacji, ale początkowo nic to nie dawało. Jednak mecz nabrał rumieńców i ataki szły z obu stron. W 60 min gospodarze zdobywają gola, jednak sędzia dopatruje się faulu na szczęście dla nas i nie uznaje go. Podczas tego zamieszania Jakub Bulak uderza głową w słupek i z boiska jest znoszony na noszach. Za chwilę po wznowieniu gry zawodnik Wieniawy trafia w słupek. Zaznacza się przewaga piłkarzy lubelskich. W 65 min zawodnik Wieniawy jest trafiony piłką  w rękę na polu karnym, ale sędzia nie wskazuje na ,,wapno”. Potem nasi atakowali długo bez skutku. Strzelali nieskutecznie Krzysztof Kierych, Michał Gryczka, Sylwester Buga, Piotr Fortuna i  Łukasz Kiryło. Wreszcie w doliczonym czasie gry  w 93 min Sylwester Buga strzela gola, dobija po naszej poprzeczce.

Chwilę wcześniej Artur Gaj zakręcił czterema obrońcami i trafił w poprzeczkę. Piłka spadła pod nogi Sylwestra Bugi, który... /fot.W.Szczęśniak/

... dopełnił formalności. W 93 minucie Orlęta wyszły na prowadzenie. /fot.W.Szczęśniak/

Jeszcze rzut wolny dla Wieniawy i Lisiewicz wybija sprytny strzał pod poprzeczkę. Wcześniej zawodnik Wieniawy otrzymuje czerwoną kartkę po uderzeniu Michała Botwiny. Mecz kończy się wymęczoną wygraną. Zawsze to są 3 punkty.

Relacja i zdjęcia Wojciech Szcześniak

IV liga lubelska, 18 czerwca 2011, 11:00 - Lublin
Wieniawa Lublin - Orlęta Łuków 0:1
Buga 90

Wieniawa: Susz - Borowiński, Mazurek, Kusyk, Ręba (64 Ścibior), R. Baran, Boniaszczuk, Bielak, Wójcik, Popajewski (46 Urban), Pietrzak (64 Sadowski)

Orlęta: Lisiewicz - Szewczak (66 Kiryło), Bulak (71 Fortuna), Kierych, Gryczka, Matuszewski, Przeździak, Buga, Botwina, Purzycki, Gaj.

Czerwona kartka: Damian Ścibor 90 min (uderzenie przeciwnika)

Sędzia: Konrad Kostrubała (Zamość)

Zapis relacji live:

1 min Sędzia rozpoczął mecz

3 min Michał Purzycki w polu karnym. Bramkarz zabiera mu piłkę

7 min Strzał Michała Botwiny zablokowany. Lekka przewaga naszych piłkarzy

10 min Ponownie czujny bramkarz Wieniawy, wyłsukuje piłkę spod nóg naszego piłkarza. W odpowiedzi groźna akcja gospodarzy.

15 min Najpierw faulowany Purzycki. Po rzucie wolnym wywalczamy rożny

17 min Buga strzela i znowu tylko róg

19 min Uderzenie Purzyckiego obok słupka

22 min Teraz Botwina niecelnie. Mamy kolejny korner

24 min Przewaga Orląt

29 min Ciekawa akcja gospodarzy, strzał przelatuje nad poprzeczką

32 min Ponownie Wieniawa. Piłkę łapie Lisiewicz

34 min Uderzenie gaja zablokowane, poprawka Matuszewskiego obok bramki

42 min Buga i Botwina zablokowani

45 min Wolny był Buga, a obrońca uderza głową obok własnego  słupka

45 min Koniec I połowy. Lekka przewaga Orląt

46 min Początek II połowy

48 min Wieniawa strzela obok słupka

49 min Strzał Bugi z trudem broni bramkarz

54 min Akcja za akcję

55 min W dobrej sytuacji Gaj źle podaje

65 min Kiryło wchodzi za utykajacego Michała Szewczaka

67 min Purzycki strzela nad poprzeczką

69 min Nieuznana bramka dla Wieniawy. Faul w ataku

69 min Boisko na noszach opuszcza Bulak. Zderzył się ze słupkiem

70 min Fortuna za Bulaka

71 min Teraz Wieniawa uderza w słupek

72 min Gospodarze jakby złapali wiatr w żagle. Atakują

76 min Obrońca gospodarzy chyba zagrywa ręką, sędzia orzeka że jednak nie

79 min Kierych uderza z wolnego nad poprzeczką

80 min Seria kiksów naszych zawodników

81 min Kiryło nad poprzeczką

84 min Buga w boczną siatkę

86 min Fortuna oddaje strzał ale za wysoko

88 min Kontra Orląt 3 vs 3 Kiryło źle podaje i nic  ztej akcji nie wychodzi

90 min Ani Gaj ani Purzycki nie są w stanie oddać strzału. Rożny

92 min Po rzucie rożnym Gryczka znajduje się w dogodnej okacji ale strzela bardzo lekko. Kolejny korner

93 min Zamieszanie pod bramką Wieniawy. Artur Gaj zamieszał obrońvamii trafił w poprzeczkę ale Buga z czterech metrów celnie dobija! 0:1 dla Orląt na sekundy przed końcem meczu!

94 min Botwina fauluje Ścibora, a ten nie wytrzymuje i oddaje rywalowi. Sędzia pokazuje żółtą Botwinie, a czerwoną graczowi Wieniawy. Będzie wolny

95 min Z wolnego gracz gospodarzy oderza pod poprzeczkę, ale Lisiewicz wybija na róg, z któego nic nie wynika i sędzia kończy spotkanie