Pełna treść newsa
Czwartek, 26 sierpnia 2010 08:17; autor: Dev
Wojtek - kibic na medal

Przed ostatnim meczem mieliśmy sympatyczną uroczystość. Klub postanowił uhonorować Wojtka Szczęśniaka – wiernego kibica Orląt, który jest obecny na prawie każdym spotkaniu żółto-czerwonych. Wojtek jest nie tylko fanem ale od roku pomaga nam również współtworzyć stronę orleta.lukow.pl dla której wykonuje zdjęcia podczas meczów Orląt. Po meczu z Dwernickim poprosiliśmy Wojtka o mały wywiad.

Od jak dawna chodzisz na mecze?
- Jestem kibicem Orląt od ośmiu lat. Zacząłem chodzić na mecze od 2002 roku. Początkowo to było sporadycznie. Od kilku lat staram się być na każdym meczu. Jeżdżę także na gry wyjazdowe poza Łukowem. Byliśmy z Tatą w kilku miejscowościach: Radzyń Podlaski, Lubartów, Nałęczów, Międzyrzec Podlaski(dwukrotnie), Bełżyce, Krasnystaw i Żółkiewka.

Co skłoniło Cię do kibicowania Orlętom?
- Od dziecka moim marzeniem była gra w klubie, ale z pewnych względów było to niemożliwe. Wobec tego postanowiłem zostać wiernym kibicem drużyny, w której chciałem grać. Na meczach robię zdjęcia, które są umieszczane na stronie Orląt. Poza tym uważam, że naturalne jest popieranie drużyny ze swojego miasta. Jednocześnie miło jest spędzić czas na świeżym powietrzu wśród fanów piłki.


Od prawej: Wojtek, Tadeusz Kurek i kapitan Piotr Ozygała przed meczem z Dwernickim


Orlęta to klub zaledwie 4-ligowy, a mimo to mu wiernie kibicujesz. Nie zniechęcają Cię porażki?
- Porażki Orląt mnie nie zniechęcają, chociaż do tej pory nie mogę zrozumieć spadku z III ligi po dobrej jesieni przed dwoma latami. Najważniejsze jest zaangażowanie zawodników w grę. Przegrana po walce nie jest wstydem, czasami brakuje przysłowiowego szczęścia. Kibicować swojemu klubowi trzeba wiernie bez względu na ligę.

Który mecz najbardziej Ci zapadł w pamięć?
 - Meczem, który najbardziej utkwił mi w pamięci jest mecz z Legią 2 czerwca 2007r. Był to mecz pożegnalny Czarka Kucharskiego. Mimo przegranej 0: 3, widowisko było wspaniałe. Szkoda, że nie ma już takich spotkań. Dostałem plakat od Krzysztofa Skrzymowskiego (za co bardzo dziękuję) z podpisami piłkarzy Legii Warszawa, który mam w swojej kolekcji.Gra którego z piłkarzy Orląt Ci się najbardziej podoba?
- Spośród piłkarzy Orląt chciałbym wyróżnić: Artura Gaja, Pawła Grulę, Pawła Szlaskiego, Sylwestra Bugę, Macieja Wryka, Sebastiana Matuszewskiego, Grzegorza Orzyłowskiego, a przede wszystkim kapitana - Piotra Ozygałę.

Twoim zdaniem Orlęta mają szansę na awans do 3 ligi?
- Szanse na powrót do III ligi są spore. W zeszłym sezonie 3 miejsce świadczyło o sile naszej drużyny, tylko pechowe przegrane z Nałęczowem wykluczyły nasz awans. W tym roku tylko spadkowicze mogą nam pokrzyżować szyki, ale jestem optymistą.

Cieszysz się że Twoje wierne kibicowanie zostało zauważone?
- Bardzo się cieszę z tego , że zostałem zauważony i uhonorowany przez osoby związane z klubem Orląt. Cieszę się z otrzymanych prezentów od kapitana drużyny. Są to: piłka z autografami zawodników, książka o Orlętach, medal, szalik klubowy oraz plakat. Jestem zadowolony, że jestem bliżej mojego ukochanego klubu. Pozdrawiam wszystkich zawodników, wspaniałych kibiców i władze klubu. Życzę wielu goli, a nowemu trenerowi sukcesów.Jak przystało na kibica, Wojtkowi nie brakuje akcesoriów fanowskich.orleta.lukow.pl: My ze swej strony chcemy podziękować Wojtkowi i jego Tacie za pomoc w prowadzeniu strony oraz życzyć sobie abyśmy oglądali jeszcze nie jeden zwycięski mecz Orląt i awans w tym sezonie.

Źródło: własne, fot. W.Szczęśniak

zdaniem czytelnikow serwisu
Najczęćciej czytane newsy
Robert Różański w trójce lubelskich trenerów
7 marca 2012 13:43, autor: Dev
Kolejna zmiana prezesa
31 lipca 2012 21:55, autor: Dev
Na Walnym bez niespodzianek. Relacja
21 czerwca 2011 20:59, autor: Dev
Jacek Jakubowski nowym wiceprezesem
13 listopada 2012 13:52, autor: Dev
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał