Sobota, 4 kwietnia 2009 12:59; autor: Redakcja
Hetman pokonany! Wisła za silna.

Juniorzy starsi utrzymali pozycję lidera w WLJS po zwycięstwie w Zamościu z AMSPN Hetman 1:0. Złotą bramkę strzelił w 90 minucie Kamil Lasota. W podobnych okolicznościah wygrał też Motor Lublin w Radzyniu Podlaskim (1:0 z Orlętami, bramka w 90 minucie). W pierwszym meczu rundy wiosennej juniorzy młodsi Orląt nie sprostali na własnym boisku Wiśle Puławy i przegrali 1:3 (0:1). Jedyną bramkę dla Orląt strzelił Hubert Łukasik. Wiślacy pozostali liderem II Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych. Hokejowe wyniki padały w derbowych meczach trampkarzy z Orlętami Radzyń.

I WLJS, 4 kwietnia 2008, 11:00 - Zamość
AMSPN Hetman Zamosć - Orlęta Łuków 0:1 (0:0)

Lasota 90

Orlęta: Sych - Przeździak, Przybysz (45 Purzycki), Fortuna, Gryczka, Lasota, Matuszewski (75\' Wysokiński), Kmieć (45\' Szczygielski), Sudowski, Kiryło (75\' Baka), Jodełka (45 Karolkiewicz)

II WLJM, 4 kwietnia 2009, 11:00 - Łuków
Orlęta Łuków - Wisła Puławy 1:3 (0:1)
Łukasik 73

Orlęta: Bojanek - Izdebski (46 Celiński), Łukasik, T.Kudlak (67 Goławski), Tchórzewski - Konieczny, Zaręba, R.Kudlak, Kachniarz - Kędziora (67 Poniatowski), Mróz

Nie udała się inauguracja młodym zawodnikom Orląt. Podopieczni Roberta Filipa przegrali z Wisłą Puławy 1:3. Już początek spotkania nie zwiastował zbyt dobrze. W 12 minucie Wiślacy stanęli przed szansą objęcia prowadzenia, ale napastnik gości nie potrafił pokonać Damiana Bojanka w sytuacji sam na sam. Minutę później była okazja dla Orląt. Szymon Mróz wyprzedził bramkarza i odegrał piłkę do Mateusza Kędziory, który dośrodkował ale obrońcy zdołali wybić piłkę na rzut rożny. Za chwilę Kędziora o mały włos nie przyczynił się do bramki dla rywali. Po jego niedokładnym podaniu w środku pola poszła kontra, zakończona uderzeniem w słupek. Wiślacy strzelali jeszcze groźnie z dystansu po rozegraniu rzutu rożnego. Ważne dla losów meczu były 33 i 34 minuta. Najpierw w sytuacji sam na sam znalazł się Mróz. Uderzenie jak i dobitkę wybronił bramkarz. Wisła ruszyła z kontrą i w analogicznej sytuacji napastnik z Puław się nie pomylił i było 0:1
W 38 minucie ponownie przed szansą Mróz, ale ubiega go obrońca. Po rzucie rożnym groźnie strzela Kędziora ale bramkarz ponownie na posterunku. Ostatnie minuty to przewaga Orląt. Kolejną szansę zaprzepaścił Kędziora znowu przegrywając z będącym w bardzo dobrej formie golkiperem Wisły. Po zmianie stron przewagę ponownie osiągnęła Wisła. W 49 minucie Orlęta ratuje Bojanek na spółkę z obrońcami. W 61 było już jednak 0:2. Szansę na gola kontaktowego miał Mróz ale nie trafił w światło bramki. W 67 minucie Tchórzewski trafia w poprzeczkę, ale w 73 wreszcie udaje się Orlętom strzelić gola. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Mróz, a głową do siatki strzelił Hubert Łukasik. Niestety po niespełna 60 sekundach Wisła strzeliła trzecią bramkę i tym samym ustaliła wynik meczu.

WLTS, 4 kwietnia 2009, 13:00 - Łuków
Orlęta Łuków - Orlęta Radzyń 1:7