Pełna treść newsa
Poniedziałek, 13 maja 2013 11:05; autor: Dev
Sytuacje w tabeli I, II i III ligi. Niefortunny termin derbów

Jako, że Orlęta Łuków nie grały w tej kolejce, podsumujemy wyniki innych i co to ma do rzeczy dla naszej sytuacji. od I do III ligi. W końcówce tekstu zwracamy także uwagę na kiepski zbieg okoliczności i kolizję terminów meczu derbowego z Orlętami Radzyń oraz decydującej o mistrzostwie kolejki Ekstraklasy.

W I lidze Stomil Olsztyn zremisował i zwiększył do 4 pkt przewagę nad Wartą Poznań, która przegrała. Zatem z I ligi (do II ligi wschodniej) w tej chwili spada tylko Okocimski Brzesko. Sytuacja drużyn, ich forma i różnice punktowe powodują, że w I lidze za wiele się już pewnie nie zmieni. Ale póki piłka w grze... Przypominamy też, że ŁKS Łódź się wycofał i nie zagra w II lidze (chyba, że na licencji innej drużyny, ale to nie ma znaczenia)

W II lidze wsch. wygrał tylko Motor Lublin, przegrały Siarka Tarnobrzeg, Stal Stalowa Wola, Stal Rzeszów. Z kolei z rywali "wschodnich" drużyn do spadku: Garbarnia Kraków zremisowała, Concordia Elbląg przegrała, a w meczu Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Wigry Suwałki padł remis. W tej chwili z "wschodnich" ekip spada tylko Siarka (ma stratę 4pkt do "bezpiecznej" Garbarni ale też dwa mecze mniej rozegrane). W ogóle w II lidze jeszcze wiele się może zmienić, gdyż jest bardzo dużo zaległych spotkań. I np. Wigry mają już rozegrane 29 meczów, a większość ich rywali w walce o utrzymanie po 26.

W III lidze lub-podk. przy spadkach Okocimskiego i Siarki "bezpieczna" jest dopiero 12 pozycja. Po ostatniej kolejce zajmuje ją Chełmianka. 13 są Orlęta Łuków, 14 Orlęta Radzyń, a 15 Stal Kraśnik. Pod uwagę bierzemy jeszcze Czarnych, którzy mają wprawdzie 4 pkt więcej od Chełmianki ale niepewną sytuację finansową. W ostatniej kolejce Orlęta Łuków dostały 3pkt za darmo, Chełmianka zremisowała z liderem, Radzyń przegrał w końcówce ze Stalą Sanok, Czarni przegrali z Izolatorem. Najbardziej zaskakuje Stal Kraśnik. Teraz wygrała zdecydowanie z Polonią Przemyśl. Na wiosnę uzbierała już 11 pkt (i to nie z byle jakimi rywalami), a na jesieni tylko 3. Z w/w drużyn, punktów za walkower nie mają jeszcze doliczonych Radzyń i Czarni (zwiększy się ich przewaga).

Za to nasze Orlęta mają do rozegrania jeszcze aż trzy mecze z bezpośrednimi rywalami. 

29 maja w środę z Chełmianką na wyjeździe

2 czerwca w niedzielę z Orlętami Radzyń u siebie

29 czerwca w sobotę ze Stalą Kraśnik u siebie

Niezbyt fortunny jest zwłaszcza termin derbowej potyczki z Orlętami Radzyń. Spotkanie wyznaczono na niedzielę 2 czerwca na godzinę 17:00, podczas gdy tego samego dnia odbędzie się ostatnia kolejka Ekstraklasy, być może z meczami decydującymi o Mistrzostwie Polski. Ekstraklasa S.A. wyznaczyła 16:00 jako godzinę rozpoczęcia wszystkich spotkań.

A jak wiadomo w Łukowie wśród kibiców nie brakuje fanów m.in. Legii Warszawa, którzy albo wybiorą się na decydujący mecz Legii ze Śląskiem na Łazienkowską, albo zasiądą przed telewizorami. Fani staną przed wyborem mecz Orląt lub mecz Legii. A wiadomo jak ważne jest by na derbach było wielu kibiców i frekwencja była jak najlepsza.

Być może niegłupim pomysłem byłoby przełożenie derbowego spotkania na sobotę 1 czerwca na godzinę 17:00 (najlepsze rozwiązanie) lub w ostateczności na wcześniejszą godzinę w niedzielę (np. 12:00, tak by po spotkaniu można było jeszcze zdążyć do Warszawy). 

zdaniem czytelnikow serwisu
Najczęćciej czytane newsy
Robert Różański w trójce lubelskich trenerów
7 marca 2012 13:43, autor: Dev
Kolejna zmiana prezesa
31 lipca 2012 21:55, autor: Dev
Na Walnym bez niespodzianek. Relacja
21 czerwca 2011 20:59, autor: Dev
Jacek Jakubowski nowym wiceprezesem
13 listopada 2012 13:52, autor: Dev
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał