Pełna treść newsa
Środa, 14 listopada 2012 13:41; autor: Dev
Sytuacja w I lidze, II lidze wschodniej i III lidze lubelsko-podkarpackiej

8pkt, 2 zwycięstwa, 2 remisy, 11 porażek, w tym 9 z rzędu. Zaledwie 8 strzelonych goli, aż 34 straconych. Przedostatnia 15 pozycja w tabeli z dużą stratą do miejsc bezpiecznych. Najlepszy strzelec z zaledwie dwoma golami. To bilans Orląt Łuków w rundzie jesiennej sezonu 2012/2013 III ligi lubelsko podkarpackiej. Bilans wypracowany przez dwóch trenerów i 22 zawodników. W rozwinięciu newsa przedstawiamy sytuację w wyższych ligach i wyjaśniamy ile zespołów spada do IV ligi.

Na jedną kolejkę przed końcem jesiennych zmagań I ligi wiemy już, które drużyny zakończą rundę na miejscach spadkowych. Będą to zespoły z miejsc 15-18 kolejno: ŁKS Łódź, Stomil Olsztyn, Okocimski Brzesko i Polonia Bytom. Zatem aż trzy, które trafiłyby do II ligi wschodniej. Sytuację pogarsza pozycja kolejnych drużyn. Trzy ekipy znajdujące się nad strefą spadkową to Kolejarz Stróże, Dolcan Ząbki i Sandecja Nowy Sącz czyli także „wschód”. Na 11 miejscu jest dopiero „zachodnia” Warta Poznań, zatem trudno oczekiwać by w rundzie wiosennej proporcje drużyn do spadku uległy zmianie.

 Przy degradacji do II ligi wschodniej trzech drużyn, z tej ligi spadnie aż pięć ostatnich drużyn. Obecnie na pozycjach 14-18 są: Stal Stalowa Wola, Motor Lublin, Siarka Tarnobrzeg, Wigry Suwałki i Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Stal, Motor i Siarka spadają do naszej III ligi lubelsko-podkarpackiej. Na 13 miejscu w II lidze wschodniej jest Stal Rzeszów, a więc kolejna drużyna z naszego regionu. Do końca rundy jesiennej pozostała także tylko jedna kolejka i jedyną drużynę którą lubelsko-podkarpackie drużyny mogą zepchnąć do strefy spadkowej jest Pogoń Siedlce.

Jeżeli sytuacja w I lidze i II lidze by się utrzymała tak jak w tej chwili wygląda do z III ligi spadłoby aż sześć drużyn! Na miejscach 11-16 są obecnie: Podlasie Biała Podlaska, Orzeł Przeworsk, Orlęta Radzyń Podlaski, Chełmianka Chełm, Orlęta Łuków i Stal Kraśnik. Na 10 bezpiecznym miejscu są Czarni Jasło z 19 punktami czyli aż 11 przewagi nad naszymi Orlętami.

Pytanie czy po takiej rundzie Orlęta Łuków są w stanie na wiosnę zdobyć dodatkowo ponad 25 pkt?

Jak zwykle mogą też wystąpić przypadki, gdy któraś drużyna się wycofa, albo zrezygnuje z awansu. To zagrożenie dotyczy jednak także Orląt. Mamy cztery miesiące do ostrej pracy. I to na już, bo w lutym będzie za późno.

zdaniem czytelnikow serwisu
Najczęćciej czytane newsy
Robert Różański w trójce lubelskich trenerów
7 marca 2012 13:43, autor: Dev
Kolejna zmiana prezesa
31 lipca 2012 21:55, autor: Dev
Na Walnym bez niespodzianek. Relacja
21 czerwca 2011 20:59, autor: Dev
Jacek Jakubowski nowym wiceprezesem
13 listopada 2012 13:52, autor: Dev
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał