Wtorek, 25 maja 2010 20:10; autor: Dev
Sukcesy ciężarowców

W ubiegły weekend został rozegrany w Terespolu Puchar Polski Juniorek i Juniorów do lat 15 w podnoszeniu ciężarów im. Stefana Polaczuka. Rewelacyjnie na tych zawodach spisał się wychowanek Roberta Dołęgi Jarosław Daniluk, który w kategorii wagowej +85 kg zdobył złoty medal z wynikiem 87 kg w rwaniu i 115 w podrzucie, co dało w dwuboju wynik 202 kg. Brązowy medal na tych zawodach zdobył również Adrian Antoniak w kat. 77 z wynikiem 137 kg w dwuboju (62+75). Mateusz Chmielewski zajął 9 miejsce.
Robert Dołęga: - Jarek kolejny już raz pokazał, że jest pracowitym zawodnikiem, który posiada rewelacyjne predyspozycje, aby w przyszłości osiągać dobre rezultaty. Mam tylko nadzieję, że zapoczątkowana praca i sukcesy dostrzegać będą działacze w klubie Orlęta Łuków.

Udany występ ciężarowców w Puławach

W weekend 15-16 maja odbyła się już VI edycja Turnieju Juniorek i Juniorów o Puchar Ziemi Puławskiej. Z bardzo dobrej strony pokazali się ciężarowcy łukowskich Orląt. Podopieczni Roberta Dołęgi i Jana Dmowskiego zdobyli dwa złote i jeden srebrny medal w kategorii wiekowej do lat 16. Jarosław Daniluk wygrał kategorię wagową do 94 kg z wynikiem 84 w rwaniu i 112 w podrzucie, co dało 196 kg w dwuboju. Został on też najlepszym juniorem do lat 16. Drugi złoty medal w kat. 56 kg wywalczył Szczygielski Daniel z wynikiem 131 kg (61+70). Srebrny medal w najlżejszej wadze do 50 kg wywalczył Mateusz Chmielewski z wynikiem 98 kg w dwuboju. W kategorii wagowej do 77 kg 4 miejsce wywalczył Adrian Antoniak.

Ekipa Orląt na zawodach w Puławach

Robert Dołęga: - Muszę pogratulować naszej drużynie, ponieważ wszyscy zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe i walczyli do samego końca , co w sporcie jest nieodzowną cechą decydującą o sukcesach. Na szczególną pochwałę zasługuje Jarek Daniluk, bo mimo swoich 14 lat wygrał nie tylko swoją kategorię wagową do 94 kg, a także został najlepszym juniorem do lat 16. Kolejny już raz pokazał, że ma chęci i serce do walki na pomoście oraz wszelkie predyspozycje aby w przyszłości być reprezentantem Polski w podnoszeniu ciężarów. Jarek otrzymał propozycję aby swój talent rozwijać w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Ciechanowie, gdzie m.in. trenował Szymon Kołecki dwukrotny srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich. Ale na pochwałę zasługuje cała piątka zawodników. Mam nadzieję, że jest to początek sukcesów zawodników sekcji podnoszenia ciężarów. Ale bez środków finansowych będzie to niemożliwe. Dlatego apeluję do władz klubu, aby w przyszłym roku na zawody przeznaczyli większe środki, bo 1400 zł na cały rok na wyjazdy na zawody to zdecydowanie mało...