Pełna treść newsa
Niedziela, 28 grudnia 2008 16:07; autor: Dev
R. Dołęga w konkursie Dziennika Wschodniego

W kolejnym regionalmy plebiscycie podsumowującym mijający rok mamy swojego przedstawiciel. Dziennik Wschodni do trzedzistki sportowców nominował Roberta Dołęgę z Orląt Łuków. Poniżej artykuł i zasady głosowania.

Już po raz ósmy w historii Dziennika Wschodniego nasi czytelnicy będą mieli okazje wybrać najlepszych sportowców Lubelszczyzny. Tym razem decydujące będą dokonania z 2008 roku. W szranki stanie 30 zawodników i zawodniczek z najróżniejszych dyscyplin. Mimo że nie chcemy niczego sugerować, to wydaje się, że ten rok ponownie za duży plus uznać mogą zwłaszcza panie.

Głosować można za pośrednictwem kuponów drukowanych w naszej gazecie. Zabawę rozpoczynamy 1 stycznia, a wyniki ogłosimy na początku lutego. Warto wziąć udział w naszej zabawie, bo na sporą grupę szczęśliwców czekać będą atrakcyjne upominki. W minionym roku główną nagrodą był zestaw kina domowego, warto więc sprawdzić swoje szczęście.

Kończy się 2008 rok, który dla naszego województwa był bardzo mizerny. Stał on przede wszystkim pod znakiem Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, na których stanowiliśmy tło. Dlatego właśnie musieliśmy cieszyć się z sukcesów w dyscyplinach nieolimpijskich, takich jak boks kobiet, karate czy taekwondo.

Mówi się, że siłę sportu pokazują Igrzyska Olimpijskie. W takim razie sięgnęliśmy dna. Najlepsze miejsce wśród sportowców z Lubelszczyzny zajął Robert Dołęga. Ciężarowiec Orląt Łuków był ósmy. W czołowej dziesiątce była także inna sztangistka, Marzena Karpińska. Pozostali nasi reprezentanci albo zadowalali się samym startem w eliminacjach, albo swoich konkurencji nie kończyli.


Robert Dołęga (sztangista Orląt Łuków)
Jeden z trzech braci, którzy z powodzeniem dźwigają ciężary. Po powrocie do rodzinnego Łukowa w 2008 roku zdołał wywalczyć złoty medal Mistrzostw Polski w kategorii 105 kg. Stanął też na najniższym stopniu podium mistrzostw Europy w tej samej kategorii. Niezły występ zanotował też w Pekinie, gdzie uplasował się na dziewiątej pozycji.

Źródło: Dziennik Wschodni

zdaniem czytelnikow serwisu
Najczęćciej czytane newsy
Robert Różański w trójce lubelskich trenerów
7 marca 2012 13:43, autor: Dev
Kolejna zmiana prezesa
31 lipca 2012 21:55, autor: Dev
Na Walnym bez niespodzianek. Relacja
21 czerwca 2011 20:59, autor: Dev
Jacek Jakubowski nowym wiceprezesem
13 listopada 2012 13:52, autor: Dev
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał