Sobota, 17 marca 2012 15:58; autor: Dev
Powtórka z początku sezonu. Sparta - Orlęta 1:1

W pierwszym meczu rundy Orlęta Łuków zremisowały na wyjeździe ze Spartą Rejowiec Fabryczny 1:1.Gospodarze prowadzili do przerwy po trafieniu Jacka Ziarkowskiego. Po zmianie stron na boisko wszedł Maciej Kachniarz i to on na kwadrans przed końcem meczu strzelił wyrównującą bramkę. Podobny przebieg miało spotkanie w sierpniu kiedy to Sparta również prowadziła a rezerwowy Kachniarz strzelił gola. Dzięki remisowi nadal jesteśmy jedyną niepokonaną drużyną w lidze.  Zajmujemy drugą pozycję w tabeli ze stratą 7pkt do Lublinianki i przewagą 2pkt nad Bogdanką II Łęczna.

Relacja z meczu Wojtka Szczęśniaka:

Orlęta jechały do Rejowca Fabrycznego z apetytami na trzy punkty, lecz wróciły z jednym. Dlaczego tak się stało? Nie wiadomo. Może brak koncentracji, może ciepła, wiosenna pogoda?

Na doping naszych kibiców nie można było narzekać, gdyż przybyła kilkunastoosobowa, zorganizowana grupa. Dzielnie wspomagała naszych piłkarzy kulturalnym dopingiem.

Pierwsza połowa była bezbarwna w wykonaniu obu stron. Brakowało celnych podań, a niecelnych strzałów nad bramką było bez liku. Walka toczyła się przeważnie w środku pola i zespoły miały problemy z przygotowaniem klarownych sytuacji. Nasi zawodnicy posyłali atomowe uderzenia nad poprzeczką, a przeciwnicy wykazywali się podobną skutecznością.

W 38 min piękne podanie z głębi boiska nad głowami naszych obrońców otrzymał Jacek Ziarkowski, przyjął piłkę i strzelił gola. Po kilku minutach mieliśmy znakomitą okazję do wyrównania. Po przewinieniu rywali, sędzia podyktował rzut wolny pośredni, z 5 metrów do bramki! Nie udało się jednak tego wykorzystać, strzał Sebastiana Matuszewskiego był mało precyzyjny i piłka nie przedarła się do siatki. Szkoda okazji! Kończy się pierwsza połowa. Wcale Orlęta nie były gorsze, ale schodzą na przerwę z kwaśnymi minami.

Druga część spotkania wykazała, że nasze Orły mają ochotę wygrać ten mecz. Piłkarze rzucili się na Spartan, lecz ich obrona byłą tego dnia dobrze dysponowana. Nasi szturmowali  bramkę gospodarzy, a ci odgryzali się groźnymi kontrami. W 50 min ledwo udało się wybić  piłkę  atakującemu przeciwnikowi z 5 metra. Futboliści Orląt wykazywali się dużą nieskutecznością, ostrzeliwując... przestrzeń nad bramką Sparty. W końcu, w  77 min rezerwowy Maciek Kachniarz, wykorzystując zamieszanie pod bramką, po dwukrotnej dobitce, wbił gola. Uratował, jak się okazało, jeden punkt. Obraz gry nie zmienił się do samego końca meczu. Orlęta atakowały, a Spartanie odgryzali się szybkimi i nieskutecznymi kontrami.

IV liga lubelska, 17 marca 2012, 14:00 - Rejowiec Fabryczny
Sparta Rejowiec Fabryczny - Orlęta Łuków 1:1 (1:0)
Ziarkowski 38 - Kachniarz 75

Sparta: Koleniec - Adamiec, Pawelec, Krasnowski (78 Kister), K. Rutkowski - Filutowski (70 M. Chybiak), K. Kiejda, Pawłowski, Dąbrowski (62. A. Rutkowski) - Ł. Kiejda (81 Barabasz), Ziarkowski.