Pełna treść newsa
Poniedziałek, 20 czerwca 2011 14:04; autor: Dev
Podsumowanie turnieju w zapasach

W dniu 15.06.2011 r. Łukowski Klub Sportowy ,,Orlęta Luków’’- Sekcja Zapaśnicza i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie zorganizowali Otwarty Turniej w Stylu Klasycznym i Zapasach Kobiet o Puchar Burmistrza Miasta Łuków. W zawodach wystartowało 195 zawodniczek i zawodników z 15 niżej wymienionych klubów sportowych: Armaty Stoczek Łukowski, WLKS Siedlce, LKS Stary Zamość, UKS Gręzowica Gręzówka, UKS Pogoń Czartowczyk, UKS Suples Wierzbica, ŁKS Orlęta Łuków, MLUKS Orlik Wierzbica, KS Agros Zamość, UKS Zdrowy Targówek Warszawa, UKS Marysin Warszawa, UKS Glinice Radom, KSA Sokół Lublin, LKS Orzeł Zalesie, UKS Dąbie.

Turniej sędziowali: Ryszard Wałachowski, Sławomir Dudek, Cezary Pasik, Edyta Pawłowska, Kamil Koziej,  Rafał Boryc,  Michał Żółtowski, Grzegorz Rychta,  Władysław Radzikowski.

Podczas otwarcia zawodów wręczono działaczom z miasta Łuków odznaczenia Polskiego Związku Zapaśniczego:

  1. Złotą gwiazdę z diamentami PZZ otrzymał Pan Zygmunt Piekarski
  2. Złotą gwiazdę PZZ otrzymał Pan Władysław Radzikowski
  3. Złote odznaki PZZ wręczono Pani Krystynie Wałachowskiej, Panu Dariuszowi Wałachowskiemu, Panu Ryszardowi Wałachowskiemu, Panu Januszowi Lisiewskiemu
  4. Srebrne odznaki PZZ otrzymali Pan Artur Baranowski, Pan Grzegorz Rychta, Pan Grzegorz Wałachowski
  5. Brązową odznakę PZZ otrzymała Pani Edyta Pawłowska

Odznaczenia wręczali : Pan Andrzej Supron - gość specjalny, Pan Marek Wałachowski- Dyrektor Sportowy PZPN, Pan Dariusz Szustek- Burmistrz Miasta Łuków.   

Pokaz przygotowany przez zawodników Orląt:

 

W wyniku rywalizacji klasyfikacja w Otwartym Turnieju w Zapasach w Stylu Klasycznym i Zapasach Kobiet o Puchar Burmistrza Miasta Łuków ukształtowała się następująco:

MINI ZAPASY DZIECI- CHŁOPCY

 Kat. 24 kg

  1. Radom  Damian          Pogoń Czartowczyk
  2. Jurkiewicz Gabryś         Pogoń Czartowczyk
  3. Rudnik Adrian              Pogoń Czartowczyk
    Krawczyński Igor          UKS Marysin Wawerski Warszawa

      5.  Jurkiewicz Mateusz       Pogoń Czartowczyk
           Flak Jakub                  Pogoń Czartowczyk

Kat. 26 kg

  1. Kwaśny Piotr                Pogoń Czartowczyk
  2. Mazurek Sebastian      Pogoń Czartowczyk
  3. Zera Mateusz              WLKS Siedlce
    Kostrzębski Dawid        UKS  Marysin Wawerski  Warszawa

      5. Łukaszewski Patryk      UKS  Marysin Wawerski  Warszawa
          Dybkowski Karol          UKS  Marysin  Wawerski Warszawa

 

Kat. 30 kg

  1. Karbownik Dawid        UKS  Marysin Wawerski  Warszawa
  2. Skwarek Dominik         UKS  Dąbie
  3. Bilewicz Bartłomiej      Pogoń Czartowczyk

            Porębski  Przemysław   LZS  Orzeł Zalesie

      5.   Miskiewicz Nikodem    UKS Marysin Wawerski   Warszawa

            Szewczuk Damian         Sokół  Lublin

 

Kat. 35 kg

  1. Osiak Piotr                          LZS Orzeł Zalesie
  2. Milcarz Dawid                   Glince  Radom
  3. Bojka Mariusz                    Sokół Lublin

            Szczygielski  Cezary          LZS Orzeł Zalesie

      5.   Świętochowski  Mateusz    Armaty Stoczek Łukowski

            Rosik  Aleksander              UKS  Marysin Wawerski  Warszawa

                                                                                                                                               

Kat. 38 kg

  1. Gardzioła  Adam                Pogoń Czartowczyk
  2. Kasprzak  Maciej               Orlik   Wierzbica
  3. Bilski Bartłomiej                Orlik Wierzbica

            Jędrzejewski  Maciej          UKS  Marysin Wawerski  Warszawa

      5.   Karbownik Mateusz           UKS  Marysin  Wawerski  Warszawa

           Wieczorek Maksymilian     UKS  Marysin  Wawerski   Warszawa

 

Kat. 42 kg

  1. Krysiak   Bartłomiej            UKS  Marysin  Wawerski   Warszawa
  2. Korlaga   Marek                   Gręzowia  Gręzówka
  3. Marczuk  Bartek                 Agros  Zamość

            Wałachowski  Sebastian     Orlęta Łuków

      5.  Figat    Jakub                      Armaty Stoczek Łukowski

 

Kat. 52 kg

  1. Michalski Maciej          Orlik Wierzbica
  2. Bałczyński Sebastian    Zdrowy Targówek
  3. Rosiński Kacper            UKS Marysin Wawerski  Warszawa

            Olejek  Kacper              WLKS Siedlce   

 

Kat. 63  kg

  1. Skolożyński Dariusz           Zdrowy Targówek
  2. Ceglarski  Alan                   LZS Orzeł Zalesie
  3. Dołęga Marcin                    Gręzovia  Gręzówka

            Rybka Mateusz                    Gręzovia Gręzówka

MINI ZAPASY DZIECI -DZIEWCZĘTA

Kat.   23 kg

  1. Kusak  Wiktoria                  WLKS Siedlce
  2. Kurowicka  Wiktoria           WLKS Siedlce

Kat. 26 kg

  1. Śliwa  Klaudia                    WLKS Siedlce
  2. Skrzypa  Sandra                  Orzeł Stary Zamość
  3. Ługowska  Wiktoria            WLKS Siedlce

            Białach  Natalia                   WLKS Siedlce                 

Kat. 32 kg

  1. Gromek Jolanta               Orlęta Łuków
  2. Ośkiewicz Zuzanna         Orlęta Łuków
  3. Peryt  Magdalena            Gręzovia  Gręzówka

            Sikorska  Aleksandra      Suples  Wierzbica   

Kat. 34 kg

  1. Wdowicz  Klaudia           Suples Wierzbica
  2. Dumin  Gabriela              Suples  Wierzbica
  3. Ziemoląg Karolina          Suples  Wierzbica

            Płecha  Katarzyna            Sokół Lublin    

Kat.  36 kg

  1. Krysiak  Aleksandra           UKS  Marysin Wawerski  Warszawa
  2. Rybałtowska Urszula         UKS  Marysin Wawerski  Warszawa
  3. Kister  Anita                       Suples  Wierzbica

            Jakimiek  Karolina             Pogoń Czartowczyk

5.   Kunach   Aneta                   Suples Wierzbica              

Kat. 38 kg

  1. Ryło   Weronika                    Pogoń Czartowczyk
  2. Borkowska  Wiktoria            Orlęta  Łuków
  3. Małocha     Dominika           Suples Wierzbica

            Chudek  Sandra                    Armaty  Stoczek Łukowski        

Kat. 45 kg

  1. Wosk    Kamila                       Suples Wierzbica
  2. Mazur  Dominika                   WLKS  Siedlce
  3. Misior   Weronika                   Armaty Stoczek Łukowski

            Dudek  Paulina                       Orzeł  Stary Zamość

      5.   Ługowska Karolina                WLKS Siedlce

Kat. 60 kg

  1. Wieczorek  Martyna                 UKS Marysin  Wawerski  Warszawa
  2. Osińska  Aleksandra                 Armaty  Stoczek Łukowski

ZAPASY   KOBIET        MŁODZICZKI

Kat. 32 kg

  1. Figat     Joanna                         Armaty Stoczek Łukowski
  2. Miechowiecka   Olga               Gręzovia  Gręzówka
  3. Piwowarek  Weronika              Orzeł Stary  zamość

            Kocon  Hanna                          WLKS Siedlce         

Kat. 34 kg

  1. Baryła   Sandra                         WLKS Siedlce
  2. Radom  Patrycja                       Pogoń Czartowczyk
  3. Peryt     Klaudia                        Gręzowia  Gręzówka

Kat. 37 kg

  1. Tyl  Małgorzata                           Zdrowy  Targówek
  2. Marczuk  Anna                            Orzeł Stary Zamość
  3. Góral    Danuta                            Armaty  Stoczek Łukowski

            Wiedeńska  Wiktoria                   Gręzovia  Gręzówka

Kat.  40 kg

  1. Sikorska   Klaudia                      Suples  Wierzbica
  2. Tomaszewska  Dominika           Armaty  Stoczek  Łukowski
  3. Pieniak  Klaudia                         Armaty Stoczek   Łukowski

            Karwat   Adrianna                      Orzeł  Stary  Zamość

Kat.  44 kg

  1. Skraińska  Oktawia                      Sokół Lublin
  2. Adamczuk  Katarzyna                  Suples  Wierzbica
  3. Jaromczuk  Wiktoria                    Pogoń Czartowczyk

           Zdaniuk Angelika                        Suples Wierzbica

 

Kat.  48 kg

  1. Świeczak   Maria              Armaty Stoczek Łukowski
  2. Wielogórska Magda         WLKS Siedlce
  3. Zdaniuk        Diana           Suples Wierzbica

            Plizga    Natalia                Sokół  Lublin

      5.   Podskarbi  Angelika          Orzeł  Stary  Zamość

 

Kat. 52  kg

  1. Dziurdziak   Kamila          Armaty  Stoczek Łukowski
  2. Osóbka    Karolina             UKS  Marysin  Wawerski  Warszawa
  3. Pieniak  Karolina               Armaty  Stoczek Łukowski

            Bożek    Wioleta                 Suples  Wierzbica

      5.  Wróbel  Patrycja                Orzeł  Stary Zamość

           Michalak  Patrycja             Orzeł  Stary Zamość         

 

Kat. 57 kg

  1. Straszewska  Dorota           Suples Wierzbica
  2. Buczyńska     Renata           Armaty  Stoczek Łukowski
  3. Jeremczuk    Katarzyna       Pogoń Czartowczyk

            Jastrzębska   Dominika       WLKS Siedlce

      5.   Durka           Patrycja           WLKS Siedlce

            Skrzypa  Klaudia                 Orzeł Stary Zamość

 

Kat. 62 kg

  1. Roman   Paulina           Suples Wierzbica
  2. Kister Marlena             Suples Wierzbica
  3. Pieniak Weronika         Armaty Stoczek Łukowski

 

Kat. +67 kg

  1. Kachniarz   Małgorzata      WLKS  Siedlce
  2. Chruścik     Anna                WLKS Siedlce
  3. Dudek         Klaudia            Orzeł Stary Zamość

            Wójcik        Paulina             Suples Wierzbica

      5.   Wosk           Michalina        Suples Wierzbica

 

ZAPASY  ST.  KLASYCZNY      MŁODZICY

 

Kat. 35 kg

  1. Nowak   Cezary              Orlik  Wierzbica
  2. Ozygała   Jakub              Orlęta  Łuków
  3. Krasuski  Hubert             LZS  Orzeł  Zalesie

            Ostrysz    Damian            UKS  Dabie

      5.   Gałka     Piotr                  Agros  Zamość

 

Kat. 38kg 

  1. Marciniak    Daniel                   Zdrowy  Targówek
  2. Bosek      Patryk                        Sokół   Lublin
  3. Koper     Dawid                         Orlęta Łuków

            Sobieszczuk  Konrad                 UKS Marysin Wawerski   Warszawa

      5.   Kobyliński  Grzegorz                UKS  Marysin Wawerski   Warszawa

            Rutkowski   Paweł                    Glince  Radom

 

Kat.  42 kg

  1. Piskorz  Kacper                        Orlik  Wierzbica
  2. Gałka     Bartosz                       Agros Zamość
  3. Rutkowski    Mateusz               Glince  radom

            Dudzic   Andrzej                      Orlik Wierzbica

      5.   Górka     Rafał                           Orlęta  Łuków

            Puton      Przemysław                Glince  Radom

 

Kat.  47 kg

  1. Nowak    Albert                  Orlik  Wierzbica
  2. Kaluga  Michał                   Orlik   Wierzbica
  3. Gwiazda  Emil                    Zdrowy Targówek

            Machowiec  Mateusz          UKS  Dąbie

      5.   Bilewicz  Krystian              Pogoń  Czartowczyk

            Sułek       Patryk                 Zdrowy Targówek

 

Kat.  53 kg

  1. Szwajda  Sebastian               Orlik  Wierzbica
  2. Płonka     Radosław              Suples  Wierzbica
  3. Gajewski   Adrian                 Suples Wierzbica

            Danys    Paweł                      Sokół  Lublin

      5.   Szafrański   Kamil                Suples  Wierzbica

            Siuj   Patryk                          Orlęta Łuków

 

 

Kat. 59  kg

  1. Matusiak    Jakub                   Zdrowy  Targówek
  2. Osiak          Emil                    Orlęta Łuków
  3. Sidor          Patryk                  Armaty  Stoczek Łukowski

            Ostrysz       Rafał                   UKS Dąbie

      5.   Pawelec     Wiktor                  Glince  Radom

            Zisłkowski   Dominik              UKS Dabie

 

Kat. 66 kg

  1. Wielgosz  Rafał                LZS  Orzeł  Zalesie
  2. Piątek       Daniel              Orlik Wierzbica
  3. Dziewulski  Robert           Armaty Stoczek Łukowski

            Osiak  Damian                  Orlęta Łuków

      5.   Celiński  Michał               UKS Marysin Wawerski  Warszawa

            Skołożyński  Dominik      Zdrowy Targówek

 

Kat.  73 kg

  1. Sobczyk   Mariusz          Orlik Wierzbica
  2. Ratyński  Patryk              UKS Marysin Wawerski   Warszawa

 

Kat. 85 kg

  1. Romanowski   Maciej            Armaty  Stoczek Łukowski
  2. Słomieczny   Damian             UKS Marysin  Wawerski  Warszawa
  3. Stelmaszczuk  Grzegorz        Pogoń Czartowczyk

            Żak  Jakub                              Sokół Lublin

 

Kat.  100 kg

  1. Sarna  Szymon                  UKS  Marysin Wawerski   Warszawa
  2. Troć  Kacper                     Suples  Wierzbica
  3. Karpowicz   Michał           Agros  Zaość

            Gąsior   Filip                     Pogoń Czartowczyk

Po podsumowaniu klasyfikacji indywidualnej wyłoniono najlepsze drużyny turnieju

1.      UKS Suples Wierzbica
2.      UKS Marysin Warszawa
3.      MLUKS Orlik Warszawa

 

Sędziowie wyłonili najlepszego zawodnika turnieju Dorotę Straszewską (Suples Wierzbica) oraz  najlepszego zawodnika turnieju z drużyny gospodarzy Jolantę Gromek.

Zawodnicy otrzymali medale i dyplomy, drużyny puchary i dyplomy, najlepsi zawodnicy turnieju nagrody rzeczowe i dyplomy.

Wręczenia nagród dokonywali m.in. Pan Andrzej Supron- gość specjalny, V-ce Przewodniczący Rady Miasta -Pan Zygmunt Celiński, Radni Rady Miasta: Krzysztof Jodełko, Marek Żurawski, Michał Zarzycki, Pan Marek Wałachowski - Dyrektor Sportowy PZZ, Pan Zygmunt Piekarski - członek zarządu ŁKS ,,Orlęta Łuków’’.

zdaniem czytelnikow serwisu
Najczęćciej czytane newsy
Robert Różański w trójce lubelskich trenerów
7 marca 2012 13:43, autor: Dev
Kolejna zmiana prezesa
31 lipca 2012 21:55, autor: Dev
Na Walnym bez niespodzianek. Relacja
21 czerwca 2011 20:59, autor: Dev
Jacek Jakubowski nowym wiceprezesem
13 listopada 2012 13:52, autor: Dev
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał