Sobota, 10 marca 2012 10:36; autor: Dev
Orlęta AMPlus Łuków na Mini Legia Cup

W sobotę 3 marca w hali piłkarskiej Bemowo młodzi piłkarze ŁSR AMPlus Łuków stanęli do walki w ramach cyklu turniejów Mini Legia Cup. Drużyna AMPlusa w ramach współpracy z Orlętami Łuków została zaproszona na turniej do Warszawy i grała pod nazwą Orlęta AMPlus Łuków.  Udział młodych piłkarzy w turnieju był z kolei możliwy na mocy umowy partnerskiej Orląt z Akademią Legii Warszawa. W zawodach brały udział kluby partnerskie Legii. W grupie eliminacyjnej nasza drużyna zremisowała ze Zniczem Pruszków 1:1 i Dragonem Warszawa 3:3 oraz pokonała Pogoń Grodzisk Mazowiecki 3:1. W meczu ćwierćfinałowym Orlęta AMPlus Łuków uległy Dragonowi Warszawa 1:2 i ta jedyna porażka spowodowała, że nasza drużyna grała o miejsca 5-8. Tu pokonaliśmy po karnych Legię I Warszawa 1:1 k. 3:1 i w meczu o 5 miejsce Marcovię Marki 3:1.

10. Broń Radom

Skład AMPlus Orląt Łuków: C.Miszta, M.Kot, J. Rybka, Sz.Śledź, S.Izdebski, M.Królik, F.Ścioch, D.Kalata, K.Chojniak, M.Skwarek, Ł.Kabat. Trener T.Tryboń.

W niedzielę druga grupa zawodników AMPlusa zajęła II miejsce na turnieju w Sobolewie. W grupie eliminacyjnej  podopieczni Przemysława trybonia pokonali  Orlik Jeruzal 6:1, Promnik Gończyce 4:1, Deltę Warszawa 1:0, Promyk Sobolew 7:0 i zremisowali z Wilgą Garwolin. W meczu półfinałowym pokonali AGAPE Warszawa 2:0, a w finale ulegli 0:3 Wildze Garwolin.

Skład: C.Mszta, J.Szczygielski, E.Miszta, J.Wawrzyniak, D.Cienkusz, K.Cienkusz, M.Pucyk, C.Łukasiewicz, K.Pioruński trener P.Tyrboń

ŁSR AMPlus jest organizatorem I Halowego Turnieju Piłki Nożnej „AMPLUS CUP” rocznik 2002 i młodszy o Puchar Burmistrza Miasta Łuków. Zawody odbędą się w dniu 10 marca 2012 r. o godz. 9.00 w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Łukowie.

Celem zawodów jest popularyzacja halowej piłki nożnej wśród dzieci, wyłonienie najlepszej drużyny oraz przygotowanie do rozgrywek rundy wiosennej.