Czwartek, 20 lutego 2014 14:33; autor: Dev
Bardzo dobry początek sezonu sztangistów

Z sześcioma medalami, w tym trzema złotymi wrócili młodzi sztangiści z Otwartych Mistrzostw Lubelskiego Zrzesznia LZS. Zawody odbyły się w dniach 7-8.02. w Terespolu. Kolejny już raz nie mieli sobie równych Jarosław Daniluk, który zwyciężył w kategorii wagowej do 105 kg oraz Kamil Przybysz, który wygrał w kat. do 69 kg. Wśród juniorów trzeci złoty medal dla zawodników łukowskich Orląt wywalczył Mateusz Karwowski w kat. wagowej do 62 kg., a czwarte złoto wywalczył Marcin Izdebski zwyciężając w kat. wagowej do 77 kg. Srebrny medal zdobył Radosław Peryt (kat. 45 kg), a brąz Jakub Linkiewicz (kat. 56 kg).
Klasyfikacja odbywała się w kategorii seniorów i juniorów do lat 16.

6 BONCIK Łukasz 99 Orlęta Łuków 66,9 64 85 149 204,5

Kolejno: miejsce, nazwisko i imię, rok urodzenia, klub, waga, rwanie, podrzut, dwubój, punkty

Robert Dołęga: Jechaliśmy na te zawody z myślą o spokojnej rywalizacji, ponieważ już myślimy o ważniejszej dla nas imprezie, czyli Memoriale Janusza Kowalczyka, który już za tydz. odbędzie się w Łukowie. Ale jednak duch rywalizacji zrobił swoje i moi chłopcy "dali ognia". Większość z zawodników pobiła swoje rekordy życiowe, ale bardzo mnie też cieszy wysoka skuteczność zaliczonych podejść, która wyniosła 85%. Dla Kamila Przybysza każdy występ jest bardzo ważny, gdyż jest on w kadrze narodowej i walczy o miejsce w składzie na Mistrzostwa Europy Juniorów do lat 17. Z tego miejsca serdecznie dziękuję Pani Zofii Żuk za kolejne już wsparcie finansowe, które pozwoliło nam na wyjazd na te zawody. Pani Prezes jest prawdziwym mecenasem sportu łukowskiego.