Sobota, 23 maja 2009 15:01; autor: Dev
Młodzież gromi

Juniorzy starsi Orląt pokonali Lubliankę Lublin 5:0 Bramki zdobywali: Lasota, Gryczka, Fortuna, Przeździak, Matuszewski. Juniorzy młodsi również zwyciężyli. 3:1 z Hetmanem Zamość po dwóch bramkach Radka Izdebskiego i jednej Mateusza Kędziory. Trampkarze młodsi pokonali Huragan Międzyrzec Podlaski 5:0.

I WLJS, 23 maja 2009, 11:00 – Łuków
Orlęta Łuków – Lublinianka
5:0 (1:0)
Lasota 33, Fortuna 75, Gryczka 78 (karny), Przeździak 85, Matuszewski 90

Orlęta: Sych - Baka (86 Jodełka), Fortuna, Przybysz, Gryczka - Staniak (46 Matuszewski), Przeździak (86 Karolkiewicz), Szczygielski, Sudowski - Kiryło (79 Wysokiński), Lasota (82 Kmieć)

Relacja:
Pewnym krokiem juniorzy starsi Orląt zmierzają po tytuł najlepszej jedenastki Lubelszczyzny. Dzisiaj ekipie Andrzeja Suchodolskiego nie dała rady Lublinianka Lublin i poległa aż 5:0.
Goście przez większość meczu jednak skutecznie się bronili. Niezbyt sprzyjająca pogoda nie pomagała w pierwszej połowie Orlętom. Pierwsza szansa na bramkę była po uderzeniu z dystansu Pawła Sudowskiego. Lewy pomocnik Orląt zszedł do środka i uderzył w kierunku bramki. Piłka nabrała dziwnej rotacji i wylądowała na poprzeczce bramki KS-u. Do przerwy Orlęta jednak prowadziły i bardzo duża w tym zasługa właśnie Sudowskiego. W 33 minucie popędził on lewą stroną i mocno dośrodkował w pole karne. Takiej okazji nie mógł nie wykorzystać Kamil Lasota i głową umieścił piłkę w siatce. Bardzo ładna akcja. Wcześniej okazje zmarnował jeszcze Łukasz Kiryło.
Po przerwie stroną przeważającą nadal były Orlęta. Lublinianie skutecznie blokowali dostęp do swojej bramki. Ciekawe zaczęło się robić dopiero pod koniec meczu. W 70 minucie potężny strzał Michała Gryczki zatrzymał się na poprzeczce, a koledzy nie zdołali dobić piłki. Cztery minuty później akcja podobna do bramkowej z pierwszej części. Z prawej strony dośrodkowywał Daniel Baka, a uderzenie Lasoty na rzut rożny sparował bramkarz. Odwlekło to tylko na chwilę egzekucję. Dośrodkowanie z rzutu rożnego zamykał Piotr Fortuna i z najbliższej odległości wepchnął piłkę do siatki. Ofensywa Orląt trwała. W 77 minucie Michał Gryczka znalazł się w polu karnym. W wyniku starcia z obrońcą, upadł na ziemie, a sędzia podyktował rzut karny, który wywołał wiele kontrowersji. Karnego minutę później pewnie wykorzystał sam poszkodowany i mieliśmy już 3:0. Od 82 minuty goście grali w dziesiątkę. Kontuzji doznał bramkarz, a w jego miejsce wszedł zawodnik z pola. Lublinianka przyjechała do łukowa bez rezerwowych. Zaraz po tym wynik podwyższył Rafał Przeździak. Ukoronowaniem meczu była bramka w ostatniej minucie meczu. Orlęta popisowo rozklepały obronę gości, przed bramkarzem znalazł się Łukasz Matuszewski, minął go zwodem i wpakował piłkę do pustej bramki.

Było to 10 z rzędu zwycięstwo Orląt, a 9 na wiosnę. Jeżeli za tydzień Młode Orły pokonają Tomasovię zapewnią sobie tytuł Mistrza Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych.

Zdjęcia:
Więcej zdjęć w Albumie (kliknij)

W spotkaniu drużyn z czołówki Motor Lublin pokonał Tomasovię Tomaszów Lubelski 2:1, a Górnik Łęczna uległ TOP54 Biała Podlaska 1:4. Tomasovia, Górnik i TOP straciły szanse w walce o 1 miejsce. Mistrzostwo rozstrzygną między sobą Orlęta i Motor.

II WLJS, 23 maja 2009, 13:00 – Łuków
Orlęta Łuków – Hetman Zamość 3:1 (2:0)
Izdebski 18, 70, Kędziora 32

Orlęta: Bojanek - T.Kudlak (Gula 65), Łukasik, Król (Antoniak 60), Izdebski - Ruciński (Bulak 41), Kędziora (Kachniarz 41), R.Kudlak, Matejuk (Zaręba 41) - Mróz, Konieczny

Relacja: wkrótce

Zdjęcia: Więcej zdjęć w Albumie (kliknij)

WLTS, 23 maja 2009, 11:00 – Łuków
Orlęta Łuków – Huragan Międzyrzec Podlaski 0:3 (walkower)

WLTM, 23 maja 2009, 13:00 – Łuków