Pełna treść newsa
Czwartek, 16 czerwca 2011 11:19; autor: Dev
Kto w przyszłym sezonie w IV lidze?

Sezon 2010/2011 powoli zbliża się ku końcowi. Rozgrywki zakończyły już Ekstraklasa, I liga i II liga. Poznaliśmy też już dwa najważniejsze rozstrzygnięcia w IV lidze. Awans wywalczyły Orlęta Radzyń i Stal Kraśnik. Do okręgówki spadł Dwernicki Stoczek Łukowski, a co najmniej do A-klasy (o ile wyrazi taką chęć) zdegradowany będzie Huragan Międzyrzec Podlaski. 

II liga wschodnia:
Spadek zaliczył Motor Lublin i powinien w przyszłym sezonie zagrać w III lidze lubelsko – podkarpackiej. Niesie to konsekwencje dla III ale i dla IV ligi. Nie wiadomo jednak czy na 100% tak będzie gdyż, Motor liczy, że z II ligi wycofa się któraś z drużyn z wyższych miejsc, dzięki czemu Motorowcy pozostaną drugoligowcem. Nawet jeżeli tak by się stało, Motor wcale nie musi otrzymać licencji na II ligę

III liga lubelsko – podkarpacka:
Jak już wyżej pisaliśmy zagra w niej (albo nie zagra) Motor Lublin. Olender Sól (w zeszłym roku wyprzedził Orlęta Łuków) wycofał się zimą i zostanie zdegradowany do okręgówki. Spadła też Stal Poniatowa i ona zagra w IV lidze lubelskiej. Zakładając degradację Motoru III ligę musi opuścić 4 drużyny. Dwa miejsca zaklepane są już dla Olendra i Stali. O pozostałe „walczą”: Polonia Przemyśl, Podlasie Biała Podlaska, Chełmianka Chełm, Górnik II Łęczna, Unia Nowa Sarzyna i Stal Mielec. Na razie na spadkowych miejscach są dwie drużyny z podkarpacia ale różnice punktowe są niewielkie a pozostało do zdobycia 6 pkt. Dla zespołów z IV ligi lepiej by było gdyby lubelskie zespoły (Podlasie, Chełmianka i Górnik II) się utrzymały, dzięki czemu automatycznie mniej spadałoby z IV ligi.
Jeżeli Motor pozostanie w II lidze, z III ligi spadnie tylko trzy ostatnie drużyny. Olender, Stal Poniatowa i w tej chwili Stal Mielec.

IV liga lubelska:
Awansowały Orlęta Radzyń i Stal Kraśnik.  W przyszłym sezonie wg tabeli i stanu punktowego zagrają na pewno: Stal Poniatowa (spadek z III ligi), Orlęta Łuków, Lewart Lubartów, Huczwa Tyszowce, Lublinianka Lublin, Włodawianka Włodawa oraz Omega Stary Zamość. Ta ostatnia to beniaminek z ligi okręgowej zamojskiej, który już zapewnił sobie zwycięstwo w lidze. Z IV ligi zimą wycofał się Huragan Międzyrzec Podlaski i jeżeli będzie chciał to będzie mógł zagrać dopiero w A-klasie. Szans na utrzymanie nie ma też Dwernicki Stoczek Łukowski. Dalej sprawa jest nieco pogmatwana. Teoretycznie spaść mogą jeszcze: Wieniawa Lublin, Sparta Rejowiec, Unia Bełżyce, Roztocze Szczebrzeszyn, Start Krasnystaw, Janowianka Janów Lubelski i Orion Niedrzwica. Przy dobrym układzie wszystkie te drużyny mogą się jednak … utrzymać. Wszystko dzięki temu, że jest bardzo blisko do połączenia Lublinianki Lublin z Wieniawą Lublin i zwolnienia przez to jednego miejsca w lidze. Gdyby doszło do fuzji a sytuacja w tabelach w III i IV lidze pozostała bez zmian, „życie uratowałby” Orion Niedrzwica. Z III ligi spadłaby tylko Stal Poniatowa, a z IV ligi Dwernicki i Huragan.

Możliwy jest też czarny scenariusz: z III ligi spadają: Stal Poniatowa, Górnik II i Chełmianka (lub Podlasie), czyli z IV ligi dodatkowo spadają Orion i Janowianka, a gdy nie dojdzie do fuzji także Start. Oczywiście wg stanu na dzisiaj, zatem mówimy o miejscach 12-14 ligowej tabeli. Obecnie na 12 pozycji jest Start Krasnystaw, który zgromadził 33 punkty. Dodając mu ewentualne 9 za komplet zwycięstw w ostatnich kolejkach mógłby wyprzedzić nawet Wieniawę Lublin.

Wracając do tematu fuzji trzeba jednak przypomnieć, że gdyby do niej doszło to i tak raczej zwolni się jedno miejsce w IV lidze, gdyż Lublinianki samej nie stać będzie na przystąpienie do rozgrywek. Czyli 11 miejsce na pewno, a 12 również z dużym prawdopodobieństwem da utrzymanie

V liga zamojska:
Omega Stary Zamość już tydzień temu wywalczyła awans.

V liga bialskopodlaska:
O promocję na 3 kolejki przed końcem walczą Victoria Parczew i Podlasie II Biała Podlaska. Victoria ma punkt przewagi i korzystniejszy bilans meczów ale nic nie jest przesądzone. Rezerwy Podlasia wygrały w tym roku Puchar Polski BOPZN i wojewódzki Puchar Polski LZPN. W lipcu będą reprezentować województwo w centralnych rozgrywkach.

V liga chełmska:
Najciekawsza sytuacja. Szanse na awans na dwie kolejki przed końcem mają cztery drużyny. Będący na 4 miejscu Hetman Żółkiewka już tylko matematyczne, bo traci 6pkt do lidera, ale ma z nim co ciekawe korzystniejszy bilans meczów bezpośrednich. W tej chwili pierwsze jest Ogniwo Wierzbica (50 pkt), dalej GKS Pławanice/Kamieć (49 pkt), Brat Siennica Nadolna (47 pkt) i Hetman Żółkiewka (44 pkt). Oprócz Hetmana, który grał w poprzednim sezonie w IV lidze wszystkie drużyny z naszego punktu widzenia szalenie anonimowe.

V liga lubelska:
Na trzy serie przed końcem liderem MKS Ryki, który ma 3 pkt przewagi nad Opolaninem Opole Lubelskie i korzystny bilans

Sytuacja Orląt Łuków:
Kolejny sezon kiedy przegraliśmy walkę o awans. Na trzy kolejki przed końcem jedyne co nam pozostało to walczyć o utrzymanie 3 pozycji. Za mecz z Huraganem 3pkt dostaniemy walkowerem, a w wyjazdowych meczach z Wieniawą i Unią komplet pkt da nam pozycję medalową a piłkarzom 9 tyś premii meczowych. Chrapkę na 3 miejsce mają jeszcze: Lewart, Huczwa, Lublinianka i Włodawianka. Ta ostatnia traci zaledwie 3 punkty do Orląt, ale ma mniej meczów do rozegrania. Mimo to jedna wpadka i można zapomnieć o podium. Zwłaszcza przy niezłej formie Lewartu i Lublinianki wiosną.
Huczwa Tyszowce po porażce z nami (2:3) i laniu od Radzynia (0:12) wydaje się być drużyną rozbitą i czekającą na koniec sezonu.

Opracowanie: własne

zdaniem czytelnikow serwisu
Najczęćciej czytane newsy
Robert Różański w trójce lubelskich trenerów
7 marca 2012 13:43, autor: Dev
Kolejna zmiana prezesa
31 lipca 2012 21:55, autor: Dev
Na Walnym bez niespodzianek. Relacja
21 czerwca 2011 20:59, autor: Dev
Jacek Jakubowski nowym wiceprezesem
13 listopada 2012 13:52, autor: Dev
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał