Pełna treść newsa
Poniedziałek, 23 kwietnia 2012 11:49; autor: Dev
Agnieszka Wicemistrzynią Polski Juniorek!

Agnieszka Osial z sekcji bokserskiej Łukowskiego Klubu Sportowego „Orlęta Łuków” została Wicemistrzynią  Polski Juniorek w boksie. Tytuł wywalczyła podczas mistrzostw, które odbywały się w Toruniu w dniach 19 - 22 kwietnia.

Łukowianka Agnieszka Osial - reprezentantka sekcji bokserskiej walczyła w kategorii do 69 kg. W eliminacjach wygrała z Martą Bochat z Pomorzanina Toruń (I runda przez poddanie), w ćwierćfinale pokonała Paulinę Łyczko z klubu Start Włocławek (również w pierwszej rundzie), a w półfinale zwyciężyła na punkty z Pauliną Surma ze Skorpiona Szczecin. W finałowej walce podopieczna trenera Zenona Pawlikowskiego uległa na punkty Aleksandrze Trojanowskiej z klubu Skorpion Szczecin. W rezultacie zdobyła srebrny medal i została wicemistrzynią kraju. - To ogromny sukces działającej od kilkunastu miesięcy łukowskiej sekcji bokserskiej – mówi trener Zenon Pawlikowski. I dodaje: - Sukces Agnieszki nie był dla mnie zaskoczeniem, w końcu jest aktualną brązową medalistką Mistrzostw Europy w kick boxingu. Jestem bardzo zadowolony z jej występu. Stoczyła bardzo dobre walki, ale jest jeszcze dużo elementów kunsztu pięściarskiego, nad którymi musimy popracować.

W turnieju startowała także druga łukowianka Emilia Świderska (kat. do 64 kg). Debiutując na zawodach walczyła dzielnie przez pełne cztery rundy, ale niestety przegrała na punkty z rutynowaną Karoliną Twardy z klubu Pomorzanin Toruń. Po sukcesie Anny Maksim (brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorek) i zdobyciu srebrnego medalu przez Agnieszkę Osial Łuków stał się widocznym punktem na bokserskiej mapie Polski. Podkreślał to m.in. uznany arbiter Polskiego Związku Bokserskiego Eligiusz Komarowski.

Z występu zawodników Lubelskiego Okręgowego Związku Bokserskiego zadowolony był również prezes związku Piotr Osiak. Obok srebrnego medalu łukowianki, lubelskie zawodniczki zdobyły jeszcze dwa brązowe medale: Małgorzata Kania z Hetmana Zamość w kategorii do 57 kg oraz Klaudia Jedlina z klubu Kalina Lublin w kategorii do 75kg.
 
 
 
 
 

Źródło: Podlasie24.pl

 
zdaniem czytelnikow serwisu
Najczęćciej czytane newsy
Robert Różański w trójce lubelskich trenerów
7 marca 2012 13:43, autor: Dev
Kolejna zmiana prezesa
31 lipca 2012 21:55, autor: Dev
Na Walnym bez niespodzianek. Relacja
21 czerwca 2011 20:59, autor: Dev
Jacek Jakubowski nowym wiceprezesem
13 listopada 2012 13:52, autor: Dev
Copyright (c) 2009
Design by Sk8ter
PHP by Rafał