Wtorek, 24 kwietnia 2012 12:40; autor: Dev

Pragniemy zachęcić wszystkich sympatyków Orląt Łuków oraz osoby interesujące się sportem w żółto-czerwonym wydaniu i posiadające konto na portalu społecznościowym Facebook do dołączenia naszego profilu na FB do ulubionych. Od ponad roku portal Orląt ma konto Orleta.Lukow.pl na Facebook\'u i jest to obecnie jedna z najszybszych metod do pozyskania informacji na temat co dzieje się w naszym klubie. Wystarczy w prawym górnym rogu naszej strony internetowej kliknąć „Lubię to” bądź w wejść w link http://www.facebook.com/orletalukowpl i tam uczynić podobnie. I od tej pory na swojej tablicy dostajecie w skrócie co ciekawego warto wiedzieć o Orlętach. Już niedługo na naszym fanpage’u pewne atrakcje, ale to jeszcze niespodzianka. Dołącz do nas! W rozwinięciu newsa wyjaśniamy też różnice między pozostałymi stronami orlętowskimi na Facebook’u.

[Czytaj całość]
Wtorek, 24 kwietnia 2012 09:30; autor: Dev
img

W dniach 20-21 odbył się w Chełmie Międzynarodowy Turniej Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach wystartowało 153 zawodników z 27 klubów zapaśniczych w tym trzy ekipy z Ukrainy. W turnieju wystartowali także zapaśnicy reprezentujący Orlęta Łuków. Rafał Górka zajął 3 miejsce i zdobył brązowy medal. Miejsca pozostałych zawodników: Dawid Koper 18, Patryk Siuj 9, Osiak Damian 5, Osiak Emil 9. Orlęta drużynowo zajeły miejsce dwunaste.

Poniedziałek, 23 kwietnia 2012 13:01; autor: Dev
img

W meczu na szczycie Orlęta Łuków wygrały w Łęcznej z rezerwami Bogdanki i powróciły na fotel wicelidera. Jedyną bramkę dla gości strzelił Maciej Kachniarz, który wykorzystał to, że Paweł Socha nie sięgnął piłki po wyrzucie z autu i strzelił praktycznie do pustej bramki. – W tym meczu to my prowadziliśmy grę, a rywale czekali na kontry – mówi Tomasz Hermann, trener Bogdanki II. W jego drużynie zadebiutował Hiszpan Labrado– Czarował sztuczkami technicznymi, ale nie przekładało się to na jakieś sytuacje dla nas. Mieliśmy dobrą okazję już w pierwszej połowie, ale Jacek Falkowski trafił w poprzeczkę.

Poniedziałek, 23 kwietnia 2012 11:49; autor: Dev
img

Agnieszka Osial z sekcji bokserskiej Orląt Łuków została Wicemistrzynią Polski Juniorek w boksie. Tytuł wywalczyła podczas mistrzostw, które odbywały się w Toruniu w dniach 19 - 22 kwietnia. Agnieszka w półfinale zwyciężyła na punkty z Pauliną Surma ze Skorpiona Szczecin. W finałowej walce podopieczna trenera Zenona Pawlikowskiego uległa na punkty Aleksandrze Trojanowskiej z klubu Skorpion Szczecin. W rezultacie zdobyła srebrny medal i została wicemistrzynią kraju. Więcej informacji i zdjęć w rozwinięciu newsa.

Niedziela, 22 kwietnia 2012 20:39; autor: Dev
img

W spotkaniu III ligi lubelskiej kobiet Orlęta Łuków zremisowały na wyjeździe z Lewartem Lubartów 0:0. Po 11 kolejkach podopieczne Magdy Orzełowskiej zajmują trzecie miejsce w tabeli. W pierwszej połowie gospodynie wykonywały aż dwa rzuty karne. Pierwszy strzał nie trafił w bramkę, a przy drugiej próbie udaną interwencją popisała się Natalia Kot. W drugiej połowie czerwoną kartką ukarana została Magda Orzełowska.

III liga lubelska kobiet, 22 kwietnia 2012, 16:00 - Lubartów
Lewart Lubartów - Orlęta Łuków 0:0

Orlęta: Kot, Wiącek, Korycińska (Szcześniak), Izdebska, Bancerz, P.Orzełowska, Mućka, Kiryła, Końka, M.Orzełowska, Chaberska (Maksim)

Żółte kartki: Korycińska (Orlęta)

Czerwona kartka: M.Orzełowska (Orlęta)

Niedziela, 22 kwietnia 2012 18:01; autor: Dev
img

Orlęta Łuków wygrały wyjazdowy mecz z Bogdanką II Łęczna 0:1 po golu Macieja Kachniarza w II połowie. Dzięki temu zwycięstwu zespół awansował na drugą pozycję w tabeli i ma trzy punkty przewagi nad dzisiejszym rywalem i lepszy bilans meczów bezpośrednich. Jednocześnie był to 26 mecz bez porażki naszego zespołu w lidze (nie wliczamy zwycięstwa walkowerem z Huraganem). A ostatni raz wygraliśmy w Łęcznej 24 maja 2003 2:1 po golach Tadeusza Kurka i Artura Gaja.

img

W Toruniu trwają 11 Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorek w Boksie. Reprezentująca Orlęta Łuków Agnieszka Osial wygrała już dwie walki przed czasem i awansowała do półfinału. Oznacza to, że zapewniła sobie już co najmniej brązowy medal mistrzostw. Dzisiaj wieczorem będzie walczyć o finał.

img

W półfinale Pucharu Polski BOZPN Orlęta Łuków zmierzą się z Podlasiem Biała Podlaska. Mecz odbędzie się 9 maja o 17:00 w Łukowie. Podlasie pokonało dzisiaj 5:0 Dąb Dębowa Kłoda. Drugą parę półfinałową utworzą TOP54 Biała Podlaska i Orlęta Radzyń.